Νέο γκολ - βαθμός από τον Παναγιωτη Κονέ για τη Μπολόνια (video)

Νέο γκολ του Παναγιώτη Κονέ μετά από αυτό κόντρα στην Ίντερ πριν από μία εβδομάδα, νέος βαθμός για την Μπολόνια, η οποία αγωνίστηκε επί 40 λεπτά με παίκτη λιγότερο, αλλά απέσπασε την ισοπαλία 1-1 στο "Ένιο Ταρντίνι" απέναντι στην Πάρμα για την 14η αγωνιστική της Serie A
. Ο Έλληνας μέσος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με μακρινό σουτ στο 10ο λεπτό κι έγινε ο πρώτος παίκτης των "ροσομπλού" που σκοράρει εκτός περιοχής σε ροή αγώνα. Ο Αντόνιο Κασάνο απάντησε σχεδόν άμεσα για τους γηπεδούχους, που είχαν περισσότερες ευκαιρίες από τη στιγμή που αποβλήθηκε στο 53' ο Φρέντερικ Σόρενσεν. Ο Στέφανο Πιόλι αντικατέστησε τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο στο 64ο λεπτό, αλλά κράτησε μέσα τον Κονέ, ο οποίος λίγο έλειψε να σημειώσει και δεύτερο γκολ με μακρινή εκτέλεση φάουλ. Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους και οι φιλοξενούμενοι διατηρούνται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμου.