ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος 0-1

Ο Πανιώνιος «απέδρασε» με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τους Ζωσιμάδες επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα με τέρμα του Ντούνη στο 37΄ λεπτό στον αγώνα που «έπεσε» η αυλαία της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Το γκολ για τη νίκη του Πανιωνίου ήρθε στο 37' με σουτ του Ντούνη(0-1).Στη συνέχεια ο ΠΑΣ πίεσε, αλλά δεν έφτιαξε τη μεγάλη ευκαιρία στην περιοχή του Γιαννακόπουλου. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του ματς ο Πανιώνιος άγγιξε και
δεύτερο γκολ με το σουτ του Μαρουκάκη που έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.
Διαιτητής: Καλογερόπουλος.
Κίτρινες: Καλτσάς Βελλίδης, Κουλουχέρης.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος(64' Στρούνα), Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Λίλα, Βίλα, Κεϊτά(46' Βισέντο), Κοροβέσης(79' Κρητικός), Ιλιτς, Τσουκαλάς.
Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Καλτσάς, Ντούνης(64' Κολοβός), Μητρόπουλος, Μενδρινός(79' Λαμπρόπουλος), Αραβίδης, Γιάννου(87' Μαρουκάκης).